Klubist

Tartu Ultimate’i klubi eesmärk on uudse, populaarsust koguva spordiala ultimate‘i (tuntud ka kui frisbi ja ultimate frisbee) edendamine Tartus ja Eestis. Põhitegevusena korraldame trenne Tartus ning osaleme Eesti-sisestel ja rahvusvahelistel võistlustel.

Lisaks tutvustame ultimate‘i avalikel spordiüritustel ja koolide kehalise kasvatuse tundides. Kui soovid kutsuda meid oma üritusele või kooli, võta ühendust!

SK Tartu Ultimate põhikiri on saadaval siin.

Ultimate frisbee Tartus

Ultimate‘i pisiku levik Tartus sai alguse 2011. aasta suvel, kui paar kuud Prantsumaal ultimate’i mänginud Tõnn ajas kokku kamba tuttavaid, et huvitavana tundunud mängu ka kodusel pinnal proovida. Esimesed mängud olid täis suurt entusiasmi ja puhast lõbu, ent samas ka segadust. Tavaline oli, et uut kokkusaamist alustas keegi lausega: “Teate, me mängisime eelmine kord ikka valesti. Ma lugesin vahepeal netist reegleid ja…”.

Õnneks ei kestnud segadus kaua, kuna 2011. aasta sügisel liitus meiega paberitega ultimate‘i treener Mark, kes tuli Inglismaalt Tartusse õppima. Külmemate ilmade saabudes jätkasime trenne Hugo Treffneri Gümnaasiumi võimlas. Tähtsaks suhtlemise ja tulevikuplaanide tegemise kohaks sai trennijärgne saun. Lisaks tundis meie tegevuste ja arengu vastu suurt huvi Tallinna Frisbeeklubi, kes viis läbi toreda ühise treeningpäeva.

Võistluspinget saime esimest korda tunda 2012. aasta kevadel, kui Tallinnas toimusid ultimate‘i Eesti meistrivõistlused. Loomulikult ei olnud meist vastast Tallinna ja Kivi-Vigala aastatepikkuse kogemusega mängijatele, aga võiduta lahkuma me siiski ei pidanud. Viimase koha mängust võetud võit oli õige magus! Kokkuvõttes viies koht kuue võistkonna hulgas.

Kick in de Kök’i nimeline turniiri Tallinnas oli meie jaoks esimene kogemus välismaa võistkondade vastu mängida. Kus Euroopas on ikka palju mängijaid ja kui osavad nad kõik on! Esimest korda kasutasime oma tiimi nimena Tartu Turbulence’i, mis on siiani külge jäänud.

Kick In De Kök 2012

2012. aasta suvi möödus rannaliiva sahinal ja kuuma päikese all. Oh neid lahedaid liiva sisse hüppeid! Ning pärast trenni kosutav Emajõkke sulpsamine. Suve krooniks sai osalemine rannaturniiril Ultimate Sunshine Lätis, kus meil õnnestus saada seitsmes koht üheksa tiimi hulgas.

Kuna ülejäänud kaheksa tiimi peale meie olid Lätist, pidime tõdema, et Läti on ikka palju vingem frisbiriik kui Eesti. On, kuhu areneda!

Üllatusena kostus rannaliiva sahin ka 2012. aasta lõpus korraldatud jõuluturniiril, mis toimus Nõo rannahallis. Lisaks sõbralikele HAT-mängudele (loosivõistkonnad) toimus ka Tallinna-Tartu mäng, kus võit jäi veel kaugeks, ent võis täheldada Tartu selget edasiarenemist 🙂

2013. aasta kevadel läks Mark tagasi Inglismaale ning sellest ajast veab klubi peatreener Janek.