Kick in de Kök 2015

11.-12. aprill osales Tartu Ultimate Frisbee klubi peaaegu et kodusel rahvusvahelisel võistlusel Kick in de Kök 2015.

Väljas oli nii naiste (Flying Lemons) kui ka meeste  (Tartu Turbulence) koosseis.

 

Tartu Turbulence @Kick2015

Selleaastasele Kickile läks Tartu Turbulence mõnevõrra uuema koosseisuga, kui tavaliselt harjutud mängima. Nii vigastuste kiuste kui ka uute jõudude esiletungimise tõttu mängis võistkond koosseisus: Illia Shypunov, Janek Pello, Mark van der Woude, Prastudy Fauzi, Raid Vellerind, Rommi Saar, Toivo Nerep, Tõnn Sikk ja Toomas Välja.

Vanad kalad ja noored loomad leidsid aga kiiresti ühtse võistkonna hinge ning turniiri alustati 9-5 võiduga LoHi üle. Teises mängus tunnistati aga OksiDiskO 10-4 paremust, millega saavutati alagruppis 2. koht.

Keeteist parema hulka aga siiski ei pääsetud, kui vastu tuli võtta valus kaotus 6-8 Helsinki Ultimate käest.

Pärast spiriti tõstmist ning motivatsioonikõnesid tiimi kapteni poolt, leidis võsitkond end taas ning järgmised kaks mängu näidati tugevat võitlusvaimu alistades Sirocco Ultimate (11-6) ja USW (9-8).

Jäi veel viimane mäng, et näidata oma tõelist olemust. Kokku tuli minna Flying Stepsiga, kes samuti tundis, et on tabeli alumisse poolde sattunud ebaõiglaselt ning ei hoidnud end tagasi, et seda tõestada. Kohe alguses jäi Tartu taha 1-5, kuid pärast kosutavat time-outi leiti taas oma sisemine turbulents, et vastaste käed värisema lüüa ning 25 minuti lõppedes oli seis viigiline 7-7.’

Siis aga suutsid ikkagi Flying Stepsi esindajad oma paremuse maksma panna ning võita mängu seisuga 7-9.

Kokkuvõttes saavutati 17. koht. Kuid hoolimata vähesest kokkumängukogemusest näitasid suurte kogemustega veteranid end suurepärases vormis ning ka debütandid ei lasknud võistkonna lipul langeda hüpates iga lendava ketta järgi. Suurima panuse andsid tiimi punktiskoorile Illia (16 söödu ning 14 punktiga – olles seejuures turniiri üldtabelis 5.) ja Mark (8 süüdu ja 11 punktiga), kuid võistkonna head toimisest kõneleb veelgi paremini spiriti arvestuses saavutatud 2-3. koht.

Järgmine kord veelgi paremini!

 

Flying Lemons Kick’il 2015

Tartu naistel on välja kujunenud kaks kohustuslikku üritust, kust kindlasti tuleb osa võtta ühise naiskonnaga. Esimeseks neist on Eesti Meistrivõistlused ning teiseks Kick in de Kök. Sellel aastal saime kokku 8 neiut, kes asusid vapralt võistlema Tallinnas.

Meie tiimi sellel aastal kuulusid Marje, Helen, Liis, Helerin, Mariliis, Kairi, Marleen ja Kirsi. Esimese päeva hommikul istusime kõik rõõmsate ja ootusärevate nägudega maha ning kirjutasime üles iga ühe indviduaalsed eesmärgid turniiril. Marje mõtles välja ka oma mõtteis ühise tiimi eesmärgi – üks võit võiks see turniir ära tulla. Tundus, et see mõte mõlkus meil kõigil mõtteis.

Esimene päev tõotas tulla meie jaoks huvitav. Teadsime, et oma esimeses mängus Elvis Presley vastu ei suuda palju ära teha – võtsime seda kui soojendusmängu, et oma tiimi koostöö toimima saada. Esimese mänguga nägime ära, et see võistlus händlerite kombinatsioon Marje-Helen ei taha hästi toimida, samuti taipasime, et horizontal stack sobib meie tüdrukutele paremini kui normal stack. Jõudsime oma mänguga päris tihti endzone’ini välja, kuid väikesed pudistamised maksid meile nii mõnedki punktid. Hoolimata sellest päris punktideta mängust ei lahkunud, sest Liis püüdis ühe Marje pikkadest visetest tsoonis kinni. Seisult 11-1 lahkusime tollest mängust, huviga oodates järgmist.

Järgmine mäng oli alagrupi tugevuselt teise tiimiga Lady Duckies, Soomemaalt. Miskipärast õnnestus sellel mängul meil kõigil liiga palju pudistada. Mängupilt oli muutunud täielikult. Paljud punktid jäid saamata, koostöö kuidagi ei tahtnud toimida. Mängust siiski õnneks punktideta ei välja ei tulnud, kuid pidime tunnistama vastase 11-1 paremust järjekordselt.

Päeva kolmas mäng tõotas tulla kõige suurem lahing. Nimelt tiimiga Phoenix olime kohtunud ka eelmine Kick, suisa kaks korda, mõlemal korral andsime endast kõik, kuid pidime tõdema kaotust. Lubasime endile, et ka seekord anname vähemalt tulise lahingu. Saime oma mängu kiiresti käima, seekord enam ei tegelenud pudistamisega, vaid ikka püüdmisega. Andsime endast kõik välja, kuid lõpuks pidime siiski leppima kaotusega 10-3. Sellega saime alagrupis viimase koha ning võimaluse mängida Eesti tiimi vastu Sexy Legs 2.

Päeva viimane mäng siis Sexy Legs 2 vastu. Teadsime, et see mäng lihtne ei saa olema. Lisaks pidi Mariliis viimaseks mänguks ära minema, ehk meil oli üks jalapaar vähem :(. Mängima läksime mõttega tuleb, mis tuleb, anname siiski endast maksimumi. Mäng oli tuline ja vihane, oli näha, et mõlemad tiimid tahavad seda võitu ja annavad endast selle jaoks kõik välja. Mängus oli nii mõnigi vaidlus, mis sundis meid ka pärast turniiri veel reeglite järele haarama ja asjad endale päris selgeks tegema – nüüd oleme kõik targemad 😉 Mäng püsis väga tasavägisena seisuni 4-3, millele järgnes üle 5 minutiline punkt, paljude ketaste kaotamistega, pudistamistega. Punkti tegid ära lõpuks Marje ja Liis ning sellega tundus, et vastane murdus. Seisuks 5-3 ja mäng 6ni. Ei läinud palju aega mööda, kui Helerin ja Liis vormistasid meile võidu – esimese Tartu naiste tiimi võidu läbi aegade!!! Seega esimese päeva lõpuks sai tiimi ühine eesmärk täidetud.

Õhtul läksime koos Marje juurde, kus saime vaadata järgi meie viimast mängu, ajada rõõmsat juttu ning valmistuda järgmiseks päevaks. Teisel päeval mängisime kohtade 9.-12. peale. Kokku kaks mängu, neist esimene Valmiera Women’i vastu.

Teadsime, et Valmiera Women on tiim, kellel tugevaid jooksujalgu jätkub ning kellel on ka mõned väga head händlerid. Läksime mängule teadmisega, et neid on raske võita. Mäng püsis võrdlemisi

tasavägisena kuni 15. mänguminutini, siis hakkasime meie väsima, vastased mitte. Koostöö meie tiimis toimis väga hästi, niiet lihtne see võit vastastele ei tulnud. Seisuks 10-5 ning teekond jätkus 11.-12. koha mängu peale. Vastane selgus mängust Phoenix-Molodye, meie õnneks Phoenix võitis ning ajalugu ei kordunud – saime endale viimaseks vastaseks Molodye.

Molodye oli väga tugev vastane ning meil enam väga palju energiat ei olnud, et neile vastu hakata. Siiski mängisime ilusat mängu, üritasime vastast takistada nii palju kui võimalik. Molodye oli siiski meist üle ning seisuga 11-1 võitsime tiimiga 12. koha.

Pärast mänge istusime kõik kokku ja analüüsisime meie eesmärke. Kõik tiimi tüdrukud olid väga tublid, täites vähemalt pooled oma eesmärkidest. Nägime, et meis on potensiaali palju, peame ainult rohkem veel koos mängima. Ei saa ka mainimata jätta meie turniiri parimat mängijat Liisi ning väga tublisid söötude-punktide tegijaid Helenit, Helerini ning Marjet. Samuti meie kõige värkemat neiut Marleeni, kes tegi väga suure töö ära just kaitsemängus ning andis endast kõik välja ka ründest – olles pidevalt õigel ajal õiges kohas! Ja loomulikult, meie tiimi ei oleks olnud, kui poleks selliseid toredaid tegelasi nagu Mariliis, Kairi ja Kirsi, kes olid abiks tiimis täpselt siis, kui neid vaja oli, olles ka nõus aeg-ajalt händleri koha peal olema.

Välishooajal ilmselt mängime rohkem koos Tallinna tüdrukutega või Tartu poistega mixed turniiridel. Lubame, et sisehooajaks võtame endid jälle kokku ja äkki otsime isegi endile mõne turniiri lisaks 😉

Marje

 

Tartu_Ultimate@Kick2015

Tartu Ultimate Frisbee klubi koossesis Kick in de Kökk 2015-l

 


Kategooria: