Eesti frisbee liiga külastab Rakveret

Ultimate frisbee Eesti liiga selle hooaja finaaletapp toimub 5. aprillil Rakvere spordihallis. Pealtvaatajad on oodatud tasuta mänge vaatama kell 11.0016.00.

Liiga eestvedaja Mart Pärtna sõnul otsustati finaalturniir pidada just Rakveres, kuna see on üks suurematest Eesti linnadest, kus seni pole olnud head võimalust ultimate frisbee’ga tutvuda.

IMG_0897

Ultimate frisbee on meeskonnaala, mis mängupildi poolest sarnaneb enim vast käsipalliga: meeskonnaliikmed peavad omavaheliste sööstude abil lendava taldriku punktialasse toimetama. Väga oluliseks peetakse ausat ja vastastega arvestavat suhtumist, kuna kohtunikke ei ole ning vaieldatavates olukordades peavad mängijad ise lahenduse leidma. “Samuti võistlevad mehed ja naised koos segavõistkondades, mida ei kohta just paljudel spordialadel,” toob Pärtna välja veel midagi erilist.

Eestis tegeletakse ultimate frisbee’ga aktiivselt Tallinnas ja Tartus, palju on ka Kivi-Vigalast välja kasvanud mängijaid. Eesti frisbee liiga võistkonnad sisaldavad aga kõigi klubide mängijaid. “Klubidevahelise liiga korraldamiseks on Eestis veel liiga vara. Seega tekkis hoopis idee teha võimalikult võrdsed võistkonnad kõigi Eesti mängijate põhjal. See annab ka eri linnade mängijatele hea võimaluse kokkumängu harjutada,” rääkis liiga üks korraldajatest Tõnn Sikk.

Mart Pärtna hinnangul on frisbee liiga senise kahe hooajaga täitnud kõik algsed eesmärgid: “Oleme motiveerinud uusi mängijaid ultimate frisbee’ga tõsisemalt tegelema ja aidanud ka juba loobunud mängijaid spordiala juurde tagasi tuua. Nii oleme saanud panustada spordiala kogukonna laienemisse Eestis.” Pärtna soovitab liigamänge vaatama tulla kõigil, kes vähegi spordi vastu huvi tunnevad: “See on parim võimalus näha Rakveres heal tasemel ultimate frisbee’t.”

On oodata põnevat ja tasavägist võistlust kuue võistkonna vahel. Liiga üldtabelis on end teistest pisut ette rebinud sinises mängiv Blues Brothers, ent Pärtna sõnul ei saa nad kindlasti tulla mütsiga lööma, kuna liiga võidu võimalus on ka järgneval kolmel tiimil. “Kõige tihedamaks rebimiseks läheb ilmselt hõbe- ja pronksmedali pärast, kuna punases mängival Red Wingsil, valges mängival Checkmate’il ja mustas mängival ÖÖ-l on pea võrdselt punkte ning nende lõplik paremusjärjestus selgubki viimasel turniiril,” selgitab Pärtna. Ka rohelises mängival Greedy GreenHornsil on veel medalilootus. Võistluse muudab veel põnevamaks kollane võistkond, kes pannakse kokku ainult selleks etapiks.


Kategooria: